PSS0E102K0200063008040B
PSS0E102K0200063008040B
Reference Only
PSS0E102K0200063008040B
Series:PSS; Voltage:2.5 V; Capacitance:1000 µF; Tolerance:+10/-10 %; Pitch:2.0 mm; Dimension:6.3×8 mm; Lead Length:4.0 mm; Packing:Bulk
Manufacturer:
JB Capacitors
Category:
Radial Polymer Aluminum Solid Electrolytic Capacitors
JB Capacitors
Product Description