KGN05ZR50G435MH
KGN05ZR50G435MH
Reference Only
KGN05ZR50G435MH
Characteristic Data: https://ele.kyocera.com/assets/products/capacitor/characteristic-data/KGN05ZR50G435M-DATA.pdf; S-parameter (Series): https://ele.kyocera.com/assets/products/capacitor/s-parameter/KGN05ZR50G435M_Spara_Series.s2p; S-parameter (Shunt): https://ele.kyocera.com/assets/products/capacitor/s-parameter/KGN05ZR50G435M_Spara_Shunt.s2p; SPICE Netlist: https://ele.kyocera.com/assets/products/capacitor/netlist/KGN05ZR50G435M_SPICE_Netlist.mod; Q-value: ; Environmental data: ; Type: Three Terminal Capacitors KGN; Size Code (EIA): 0402; Dimension (L): 1.0±0.1mm; Dimension (W): 0.5±0.2mm; Dimension (T): 0.5mm max.; Temperature characteristics: X5R(EIA); Operating Temperature Range (Min.): -55; Operating Temperature Range (Max.): 85; Max. Capacitance Change in the Temperature: ±15%; Capacitance: 4.3μF (435); Capacitance Tolerance: M (±20%); Rated Voltage [Vdc]: 4; Tanδ: ; Q: ; Packaging style (Reel dia./pitch): φ180/2mm; Quantity per Package: 10000pcs.; Weight [mg]: 2.010; Standard/Optional: Standard; RoHS Compliance: Yes; Series: KGN
Manufacturer:
Kyocera
Category:
Passive Components
Sub Category:
Ceramic Capacitors
Kyocera
Product Description