CPZ59X-BZX84C18
Reference Only
CPZ59X-BZX84C18
Mounting: Bare die;Case: Chip_Packaging; Configuration/: Bare die 12.990 X 12.990; PD max: 350mW; IZM max: 14mA; VZ(NOM): 18V; Vzmin: 16.8V; Vzmax: 19.1V; @IZT: 5mA; ZZTmax(in Ω): 45Ω; @IZT: 5mA; IR: 0.05μA; @VR: 12.6V
Category:
Discrete Semiconductors
Sub Category:
Zener Diodes
Central Semiconductor
Product Description