CPZ58X-BZX84C12
Reference Only
CPZ58X-BZX84C12
Mounting: Bare die;Case: Chip_Packaging; Configuration/: Bare die 12.990 X 12.990; PD max: 350mW; IZM max: 21mA; VZ(NOM): 12V; Vzmin: 11.4V; Vzmax: 12.7V; @IZT: 5mA; ZZTmax(in Ω): 25Ω; @IZT: 5mA; IR: 0.1μA; @VR: 8V
Category:
Discrete Semiconductors
Sub Category:
Zener Diodes
Central Semiconductor
Product Description