CPZ25-1N4740A
Reference Only
CPZ25-1N4740A
Mounting: Bare die;Case: Chip_Packaging; Configuration/: Bare die 33.500 X 33.500; PD max: 1W; IZM max: 454mA; VZ(NOM): 10V; Vzmin: 9.5V; Vzmax: 10.5V; @IZT: 25mA; ZZTmax(in Ω): 7Ω; @IZT: 25mA; IR: 10μA; @VR: 7.6V
Category:
Discrete Semiconductors
Sub Category:
Zener Diodes
Central Semiconductor
Product Description