CPZ18-BZX55C5V1
Reference Only
CPZ18-BZX55C5V1
Mounting: Bare die;Case: Chip_Packaging; Configuration/: Bare die 13.779 X 13.779; PD max: 350mW; IZM max:  - ; VZ(NOM): 5.1V; Vzmin: 4.845V; Vzmax: 5.355V; @IZT: 20mA; ZZTmax(in Ω): 17Ω; @IZT: 20mA; IR: 5μA; @VR: 2V
Category:
Discrete Semiconductors
Sub Category:
Zener Diodes
Central Semiconductor
Product Description