CP547-PMD19K100
Reference Only
CP547-PMD19K100
Mounting: Bare die; Case: Chip_Packaging; Configuration/: Bare die 195.000 X 195.000; Polarity: PNP; IC(max): 30A; PD(max): 240W; VCEO(max): 100V; VCES(max):  - ; hFE(min): 800; hFE(max): 20000; @VCE: 3V; @IC: 15A; VCE(SAT)(max): 2V; @IC: 15A; @IB: 60mA; Cob(TYP)in pF:  - ; Cob(max) in pF: 600pF; fT(TYP)in MHz:  -
Category:
Discrete Semiconductors
Sub Category:
BJTs
Central Semiconductor
Product Description