CP331-CZT2000
Reference Only
CP331-CZT2000
Mounting: Bare die; Case: Chip_Packaging; Configuration/: Bare die 39.370 X 39.370; Polarity: NPN; IC(max): 600mA; PD(max): 2W; VCEO(max):  - ; VCES(max): 200V; hFE(min): 3000; hFE(max):  - ; @VCE: 5V; @IC: 100μA; VCE(SAT)(max): 1.1V; @IC: 80mA; @IB: 40μA; Cob(TYP)in pF:  - ; Cob(max) in pF:  - ; fT(TYP)in MHz:  -
Category:
Discrete Semiconductors
Sub Category:
BJTs
Central Semiconductor
Product Description