8930E-030-178MS-F
8930E-030-178MS-F
Reference Only
8930E-030-178MS-F
Type:flat cable type; Product details:1.27mm pitch connector / 0.635mm pitch flat cable compatible / low profile type; pitch:1.27mm; number of contacts:20, 30, 40, 50, 60, 68, 80, 100; Key Features:1.27mm pitch, 2 pieces, 0.635mm pitch flat cable / Cable crimping connector, low profile type, plug (printed circuit board side connector), SMT type, 30 poles (1.27mm pitch) connector)
Manufacturer:
KEL
Board-to-Board Connectors
KEL
Product Description