8825E-060-175-F
8825E-060-175-F
Reference Only
8825E-060-175-F
Type:flat cable type; Product details:1.27mm pitch connector / 0.635mm pitch flat cable compatible; pitch:1.27mm; number of contacts:20, 26, 30, 32, 34, 36, 40, 50, 52, 60, 68, 80, 100; Key Features:1.27mm pitch, 2 pieces, 0.635mm pitch flat cable connector, receptacle (cable side connector), with strain relief, 60 poles (1.27mm pitch connector)
Manufacturer:
KEL
Board-to-Board Connectors
KEL
Product Description